Baśniowy Sieradz

Drukuj

Przeszliśmy do legendy

Od początku tego roku szkolnego grupa uczniów SPGS niestrudzenie pracowała nad niezwykłym projektem - baśniami i legendami o naszym mieście i okolicach, do którego zaprosiła nas Księgarnia „Róża” w Sieradzu. Pomysłowość młodych autorów- uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania. Ze wszystkich prac z powiatu sieradzkiego wybrano 33 najlepsze, które zostały opublikowane w przepięknie wydanej i zilustrowanej przez sieradzkich artystów książce „Baśniowy Sieradz”. Warto dodać, że w tej wyjątkowej i nietuzinkowej publikacji aż 7 historii zostało stworzonych przez uczniów naszej szkoły.
28.01.2018r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej na uroczystej ceremonii przy udziale sieradzkich mediów Prezydent Miasta Sieradza - Paweł Osiewała wręczył finalistom nagrody oraz specjalnie wydane na tę okoliczność książki. Po rozdaniu i gratulacjach autorzy dokonali pamiątkowych wpisów w kilku już teraz zabytkowych egzemplarzach. Warto wspomnieć, że tego dnia młodzi twórcy zobaczyli się już po raz drugi. Pierwsze spotkanie, podsumowujące konkurs i projekt, miało miejsce w przepięknym i malowniczym pałacyku w Małkowie pod koniec grudnia 2017r. Podczas tej uroczystości jeden z uczniów naszej szkoły - Jakub Proszewski odczytał zebranym swoją „Baśń o Sieradzu”. 
W książce pt. „Baśniowy Sieradz” możemy znaleźć prace:
-        Bartłomieja Smusa IIIE; „Legenda o Sieradzu” ,
-        Jakuba Proszewskiego IIIE; „O wzgórzu zamkowym”,
-        Zuzanny Rybak IIIB; „Cyprian Bazylik”,
-        Alicji Cybertowicz IIIE; „Warta” ,
-        Klaudii  Szatkowskiej  IIIE;  „Ratunek przed wodą”,
-        Dawida Olczyka  IIIE; „Baśń o Sieradzu”,
-        Piotra Twardowskiego  IIIE; „Legenda o Sieradzu”.
Wszystkim młodym autorom serdecznie gratulujemy udanej publikacji i życzymy nieprzemijającego natchnienia oraz dalszych sukcesów literackich.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Perkowskiej, koordynatorki tego przedsięwzięcia w naszej szkole, która potrafi zarażać pasją i rozwijać uczniowskie talenty. Gratulujemy!
       
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała