Innowacja pedagogiczna

Drukuj

Odkrywam - Doświadczam - Tworzę

            „Odkrywam - Doświadczam - Tworzę” to innowacja pedagogiczna poświęcona eksperymentowaniu z elementami pedagogiki Montessori. Uczestniczą w niej wszyscy pierwszoklasiści. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Głównym celem zajęć jest rozwijanie pasji badawczej uczniów, rozwijanie kreatywnego myślenia oraz wychowanie młodego człowieka otwartego na świat, niebojącego się eksperymentowania czy doświadczania. Zadaniem nauczyciela jest inicjowanie różnych sytuacji dydaktycznych i udzielenie pomocy dzieciom tak, aby mogły być „budowniczymi samych siebie”. Proponowana różnorodność ćwiczeń oraz ciekawa tematyka spotkań dostarcza uczniom wiele radości i ciekawych przeżyć.
          W pierwszym semestrze dzieci pracowały nad rozpoznawaniem i nazywaniem emocji, prowadziły pomiary, ważyły różne artykuły, przeprowadzały proste doświadczenia i eksperymenty. Uczyły się również jak zaplanować swój budżet i odkryły, że wcale nie jest to łatwe zadanie. Bardzo ciekawym zagadnieniem, wzbudzającym wiele emocji był temat "Jak widzą zwierzęta?".
        Innowacja umożliwia uczniom wszechstronny rozwój, poznawanie świata poprzez doświadczanie.  Wszyscy pierwszoklasiści chętnie uczestniczą w zajęciach. I dobrze się przy tym bawią …

        

                                                                                       

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | administracja serwisem: mgr Ewa Domagała